Atıştırmalık

Kaşar Kroket

Özellikle hafta sonları yaptığımız film ya da dizi keyifleri öyle kuru kuruya hiç gitmiyor. Kalabalık arkadaş grupları, eş dost toplanmalarında da o sohbete ayak uyduracak bir atıştırmalık arıyor tüm gözler. Bu anların en iyi yancısını aslında çok iyi biliyorsunuz. Sosa bana bana yemelik, tabak bittiğinde ”Biraz daha yapsaydık keşke” dedirten nefis mi nefis kaşar kroket tarifinden söz ediyoruz hiç şüphesiz.
Yemek yapmayı bilmeyenlerin bile çok hızlı bir şekilde hazırlayabileceği, yapımı pratik ama görüntüsü çok havalı. İhtiyacınız olanlarda çok basit aslında. Kaşar peyniriniz, yumurta, un ve galeta ununuz varsa bu işi oldu bilin. Öyleyse hadi keyif anları başlasın! Tadına doyulmayacak kaşar kroketler kızartılsın!

Kaşar Kroket Tarifi İçin Malzemeler

  Kroketi için:

 • 250 Gram Kaşar Peyniri
 • 2 Adet Yumurta
 • 100 Gram Galeta Unu
 • 100 Gram Un
 • 1 çay Kaşığı Karabiber

  Kızartmak için:

 • 1/2 Su Bardağı Sıvı Yağ
Kaşar Kroket Tarifi Nasıl Yapılır?
 1. Bir kabın içerisine yumurtaları kırın ve çırpın.
 2. Diğer kaplara da galeta unu ve unu koyun. Galeta ununun içine karabiberi koyup karıştırın.
 3. Buzdolabında bekletilmiş kaşar peynirlerini 2 cm kalınlığında uzun bir çubuk şeklinde doğrayın.
 4. Önce yumurtaya ardından una sonra yumurtaya ve ardından galeta ununa batırın. Temiz bir tabağın içine aktarın. Buzdolabında üzeri kapalı bir şekilde dinlendirin.
 5. Yağı bir tavanın içine alın, kızdırın. Peynirleri kızgın yağda güzelce kızartın. Kağıt havlunun üzerine aktarın. Fazla yağlarını süzdürün.
 6. Yanında sosla sıcak sıcak servis edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu